Akce kynologie | Novinky

Podzimní zkoušky ohařů OMS Přerov 25. září 2021

autor: | 18. 10. 2021 | Akce kynologie, Novinky

Dne 25. září 2021 se uskutečnily Podzimní zkoušky ohařů OMS Přerov v areálu Myslivny BOSNA v Oseku nad Bečvou. Nastoupilo 10 psů. 7 obstálo v I. ceně, 1 ve II. ceně a 2 neobstáli.

Vrchní rozhodčí: Oldřich Nehyba, rozhodčí: Lenka Pokorná, Pavel Lulovič, Jaroslav Bezděk a Milan Chmelař, čekatel: Petr Daněk.

Nástup a vylosování startovních čísel proběhlo v přilehlém prostoru myslivny za doprovodu trubačů OMS Přerov. Vůdci psů byli přivítáni a poučeni organizačními pokyny. Vylosovali si startovní čísla a hromadně jsme odjeli na vodu.

Přesunuli jsme se ke známému rybníku Jadran. Přivítala nás čistá klidná hladina s upravenými břehy. Zvědavé labutě se o nás po chvíli přestaly zajímat, v tichosti odpluly na druhý konec rybníku a my mohli začít se zkouškami. Psi měli ideální podmínky, přesto měli s touto disciplínou problémy. Největším zádrhelem se ukázaly nedocvičené aporty a odevzdávání. Psi zvěř z vody jakž takž vynášeli. Ale buď ji pouštěli po cestě k vůdci, nebo jej obešli a úlovek si odložili bokem. Nedotažený výcvik se pochopitelně odrazil v hodnocení.

Pole už bylo lepší. Díky vysokému zazvěření drobnou zvěří se brzy povedl ulovit u každé skupiny zajíc, hned se psi vyzkoušeli z přinášení teplé. I společný hon, hledání, vystavování se v zazvěřeném porostu pěkně podařilo.

Vrchní rozhodčí byl s vysokou úrovní zkoušek spokojen, zejména vyzdvihl organizaci ze strany OMS Přerov a MS Osek nad Bečvou. Zkušení rozhodčí posuzovali v souladu s platným zkušebním řádem.

Po odvedených výkonech při čekání na vyhlášení výsledků přišlo vhod výborné, bohaté občerstvení, které nám členové MS Osek nad Bečvou připravili.

Blahopřejeme vítězům:

I. místo: Dobby z Nekázance – velký münsterlandský ohař – Kateřina Fajdeková (300b)

II. místo: Celza ze Špiček – německý ohař krátkosrstý – Martin Berčík (287 b)

III. místo: Jimmy z Visálku – německý ohař krátkosrstý – Veronika Kalendová (285 b)

„KYNOLOGII A MYSLIVOSTI ZDAR!“

Text a foto: Daniela Palíková

Více najdete na facebooku OMS Přerov