Akce kynologie | Novinky

Podzimní zkoušky ohařů OMS Přerov 28. srpna 2021

autor: | 06. 09. 2021 | Akce kynologie, Novinky

V sobotu 28. srpna 2021 se konaly Podzimní zkoušky ohařů OMS Přerov v areálu střelnice v Kojetíně. Přihlášeno bylo 10 psů. Nastoupili všichni, uspělo 7 psů. 4 obstáli v I. ceně, 1 ve II. ceně, 2 ve lll. ceně a tři neuspěli.

Jako vrchní rozhodčí nastoupil pan Oldřich Nehyba, rozhodčí byli: Libor Nehyba, Miroslav Hlava, Jaroslav Peluha, Jaroslav Bezděk.

Nástup proběhl v rozlehlém areálu střelnice za doprovodu trubačů OMS Přerov. Po úvodních proslovech a po vyslechnutí organizačních pokynů jsme se všichni vydali podívat na divácky nejoblíbenější disciplínu podzimních zkoušek, na vodu.

Kojetínský rybník je rozlehlý, hladina čistá a klidná. Jedinou drobnou nevýhodou je poněkud strmý břeh, který nemá vliv na práci psů, jen občas způsobuje obtíže v dosednutí psa při odevzdávání zvěře. Zkušený vůdce ví, že je lépe si poodejít od vody tak, aby se předání uskutečnilo na rovince. Hned první dva psi se rozhodli, že do vody prostě nepůjdou. Bohužel se nenechali přemluvit a soutěž pro ně skončila. Na poli se dařilo. Tak jak si většinou stěžujeme na nedostatečné zazvěření honiteb, tady to byl pravý opak. Při společném honě lítal zajíc přes zajíce. Mladé psy to rozvášnilo natolik, že se jeden nestihl vrátit v určeném čase a i on na těchto zkouškách skončil. Zajíci vyskakovali i na vlečkách, naštěstí to psi zvládli a disciplíny dokončili.

Vrchní rozhodčí byl s pracemi spokojen. Zkušení rozhodčí posuzovali v souladu s platným zkušebním řádem.

Po odvedených výkonech při čekání na vyhlášení výsledků přišlo vhod výborné občerstvení, které nám členové MS Morava Kojetín připravili.

Blahopřejeme vítězům:

I. místo: Aran Bílý revír – malý münsterlandský ohař – Michal Prosek (300b)

II. místo: Bara Ja-He – český fousek – Josef Polišenský (284 b)

III. místo: Ida z Březové stráně – český fousek – Ing. Martin Berčík (275 b)

„KYNOLOGII A MYSLIVOSTI ZDAR!“

Text a foto: Daniela Palíková