Akce kynologie | Titulní strana

Zkoušky norování OMS Přerov 18. června 2022

autor: | 16. 08. 2022 | Akce kynologie, Titulní strana

V sobotu 18. června 2022 uspořádal OMS Přerov Zkoušky norování nováčků v areálu umělé nory v Křenovicích.

Přihlášeno bylo 17 psů, dostavili se v plném počtu a všichni psi obstáli. Ředitelem zkoušek byl Martin Koňárek. Vrchní rozhodčí Vratislav Dvořák, rozhodčí Milan Novák a Leopold Šenkeřík. Čekatelka Martina Bednářová osvědčila své schopnosti státi se rozhodčí z výkonu. Myslivecký spolek Háj Křenovice připravil noru s více jak padesátiletou tradicí na výtečné úrovni. Normistři Lukáš Konvičný, Aleš Židlík a Václav Zbožínek odvedli skvělou práci a výtečně se postarali o svěřené lišky. Počasí bylo slunečné, proto děkujeme vůdcům psů za starost o své kamarády, které neustále osvěžovali vodou a pobývali s nimi ve stínu větví vzrostlých smrků.

Zkoušky proběhly za velmi přátelské atmosféry. Rozhodčí posuzovali na vynikající úrovni a v souladu s platným zkušebním řádem, nebyl podán žádný protest. Psi byli výborně připraveni, za zmínku stojí, že s plným počtem bodů obstálo 11 psů, což je velmi podařený výsledek! Nadšení cloumalo jejich útlými tělíčky v rukou páníčků tak, že se do připravené nory vrhali jako střely a za neustálého zuřivého hlášení postupovali až do cíle. Byla to opravdu jedinečná podívaná!

Blahopřejeme vítězům:

I. místo: Orry z Hranečného žlebu – jezevčík drsnosrstý – František Holásek (čas 8 s)

II. místo: Nela od Slučí doliny – jezevčík st. dlouhos. – Ing. Alena Domanská (čas 8 s)

III. místo: Ux z Jedlové – německý lovecký teriér – Ilona Mezera Janovská (čas 8 s)

Členové a přátelé Mysliveckého spolku „Háj Křenovice“ připravili účastníkům výtečné občerstvení a příjemné posezení. A z jejich řad vzešlo duo trubačů, kteří nám své trubačské umění předvedli v celé své kráse.

Všem, kteří se na akci jakkoli podíleli, srdečně děkujeme!

„KYNOLOGII A MYSLIVOSTI ZDAR!“

Text a foto: Daniela Palíková a Pavel Porč

Více informací naleznete na Facebooku OMS Přerov