Telefon: +420 703 346 211 | Email: omsprerov@seznam.cz | Adresa: U Strhance 2179/2, 750 02 Přerov | ČÚ: 22535831/0100 | IČ: 67777627 | Datová schránka: gfs9txf

Zkoušky vloh ohařů a o.p. OMS Přerov 10. září 2022 - Domaželice

V sobotu 10. září 2022 proběhly v areálu střelnice v Domaželicích Zkoušky vloh ohařů a ostatních plemen OMS Přerov. Vrchní rozhodčí: Oldřich Nehyba, rozhodčí (ohaři): Jan Bija, Jaroslav Bezděk, čekatelka: Soňa Stančíková. Rozhodčí (ostatní plemena): Vratislav Dvořák, Pavel Hönig, Martin Běhal, Radomír Vinklárek.

Nejdříve si vůdci vylosovali čísla, podle kterých si nastoupili k slavnostnímu nástupu. Ten zahájili Trubači OMS Přerov. Poté došlo na připomenutí organizačních pokynů a poučení vůdců a mohlo se začít. Tři skupiny obsadily předem určená pole, ohaři zůstali v řepě a ostatní plemena šla do porostů nižších. Velkým a příjemným překvapením bylo velké množství zajíců, kteří vyskakovali jak čertíci a tudíž měli psíci mnoho příležitostí ukázat své vrozené vlastnosti, což je vlastně cílem těchto vlohových zkoušek. Počasí nám přálo, což vyhovovalo především slídičům, kteří museli navíc prokázat ochotu vstupu do vody. Vůdci byli ukáznění, jen nás nepříjemně zaskočil fakt, že mnoho vůdců se dostavilo beze zbraně, která k lovecké kynologii a myslivosti neodmyslitelně patří. Zkušení rozhodčí posuzovali korektně a spravedlivě v souladu s platným zkušebním řádem, nebyl podán žádný protest. Velice děkujeme za skvělé občerstvení a zázemí, které nám přátelé z MS Mariánov Domaželice poskytli.

Celkem nastoupilo 24 psů, z toho 8 ohařů a 16 ostatních plemen. Ohaři: I. cena – 3 psi, II. cena – 2 a III. cena 1 pes, 1 neobstál a 1 odstoupil. Ostatní plemena: I. cena – 12 psů, II. cena – 2, III. cena 1 pes, jeden neobstál.

Blahopřejeme vítězům:

Ohaři:

I. místo: Cora z Valašské stodoly – český fousek – Blanka Novotná (223 b)

II. místo: Era z Jeleňové – německý ohař dlouhosrstý – Petr Kotrla (221 b)

III. místo: Bessy ze Seninky – malý münsterlandský ohař – Zdeněk Diviš (211 b)

Ostatní plemena:

I. místo: Cita z Ženklavských polí – jezevčík standard drs. – Jaromír Adamec (184 b)

II. místo: Janina od Zrzávky – jezevčík standard hladko. – Antonín Hořínek (184 b)

III. místo: Lenny ze Slavkovské dědiny – jezevčík st. dlouho. – Lukáš Hon (184 b)

Všem, kteří se na akci jakkoli podíleli, srdečně děkujeme!

„KYNOLOGII A MYSLIVOSTI ZDAR!“

Text a foto: Daniela Palíková

Více najdete na facebooku OMS Přerov