Akce kynologie | Novinky

Zkoušky z vodní práce ohařů a ostatních plemen OMS Přerov 24. července 2021

autor: | 25. 08. 2021 | Akce kynologie, Novinky

V sobotu 24. července 2021 se konaly Zkoušky z vodní práce ohařů a ostatních plemen OMS Přerov v Porubě u Hustopeč nad Bečvou. Přihlášeno bylo 18 psů. Nastoupili všichni, uspělo 16 psů. 10 obstálo v I. ceně, 6 ve II. ceně, 1 neobstál a 1 odstoupil.

Jako vrchní rozhodčí nastoupil pan Oldřich Nehyba, rozhodčí byli: Jan Ryška, Dalibor Fajt, Libor Nehyba, Jaroslav Mádr, Jan Bija, Jan Kočí. Čekatelé: Ing. Patrik Slovák, Ing. Silvie Neradilová, Pavel Procházka.

Zkoušky z vodní práce byly zahájeny v areálu Kulturního domu Poruba u Hustopeč nad Bečvou. O hudební doprovod se postaral Ing. Vladimír Sekera, Vedoucí souboru Trubačů OMS Přerov.

Celé zkoušky byly velmi slavnostní tím, že zde pro vrchního rozhodčího a další funkcionáře, byla připravena bryčka tažena koňským spřežením, párem silných hnědáků, které vedl zkušený vozka. „Svět z koňského povozu či hřbetu, zdá se krásnější“. Dříve dusot koňských kopyt doprovázel člověka na každém kroku, při tvrdé práce i ve volných chvílích. Stejně tak, jako věrný pes…

Zkoušky probíhaly na rozlehlých rybnících. Psi zde prokázali ochotu k práci v hluboké vodě, přinášeli z vody vhozenou kachnu za výstřelu z brokové dvojky, klid na stanovišti, dohledávku kachny v rákosí, vyhánění z rákosí. Všechny tyto znalosti se jim dobře zúročí v praxi při honech na kachny. Vrchní rozhodčí byl s prací psíků, vůdců i rozhodčích spokojen, neshledal žádných hrubých vad. Rozhodčí posuzovali v souladu s platným zkušebním řádem.

Po odvedených výkonech při čekání na vyhlášení výsledků přišlo vhod výborné občerstvení.

Blahopřejeme vítězům:

I. místo: Essential Lyra Sanelle Sirrah – výmarský oh.dl. – Mgr. Lenka Trčková, Ph.D. (100b)

II. místo: Bor od Hrabětického lesa – německý křepelák – Jaroslav Pastorek (100 b)

III. místo: Iep V.‘T Woudse Veldt – velký münsterlandský ohař – Jan Pikula (100 b)

„KYNOLOGII A MYSLIVOSTI ZDAR!“

Text a foto: Daniela Palíková a Ing. Hana Pírková